• portuguęs
  • english
  • polski

Erasmus

Główna stołówka

Główna stołówka znajduje się na terenie szkoły, niedaleko akademików. W głównej sali serwowane są od poniedziałku do piątku obiady i kolacje. Cena za posiłek to 2,15€ (dwa dania do wyboru). Od poniedziałku do piątku dostępne są dodatkowe dwa dania do wyboru, po 2,75€ każde. W stołówce wydawanych jest około 1700 posiłków dziennie. Bilety uprawniające do posiłku są wydawane w automatach dostępnych we wszystkich wydziałach (ESTG, ESA, ESE i ESSA) i w stołówce. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku pomiędzy 12:00 - 14:30 / 19:00 - 21:00 i w soboty od 12:00 - 14:00 / 19:00 - 20:30.

Stołówka w Mirandeli

Stołówka znajdująca się w mieście Mirandela serwuje obiady od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 14:30 i kolacje od poniedziałku do czwartku w godzinach 19:00 - 20:30. Bilety uprawniające do posiłków dostępne w automacie w szkole EsACT.

Internet w szkole

Uczelnia zapewnia internet wireless wszystkim studentom. Aby skorzystać z internetu, powinieneś udać się wraz ze swoją książeczką międzynarodowego studenta do ESTG ( książeczkę otrzymasz w Biurze Stosunków Międzynarodowych w ESE) do Centrum Informatyki i tam otrzymasz hasło, które uprawni Cię do korzystania z internetu. Jeśli nie posiadasz laptopa, możesz używać szkolnych komputerów, dostępnych w każdej ze szkół. Wszystkie wydziały otwarte są 24 godziny na dobę, więc istnieje całodobowy dostęp do internetu.

W każdej ze szkół istnieje bar szybkiej obsługi, gdzie dostępne są kanapki, napoje, przekąski itd.

W ESE (Escola Superior de Educação) istnieje sala ćwiczeń i siłownia, gdzie można uczestniczyć w zajęciach Gymnocombat, Gymnopump, Step, Circuit training, Fitball i Body building.

Gymnocombat to sport, złożony z różnych ruchów i pozycji obronnych pochodzących ze sztuk walk takich jak Karate, Kickboxing, Tai-chi i Tae Kwondo. Ćwiczenia odbywają się przy muzyce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Gymnocombat lub zapytać o haromonogram zajęć, napisz do luís_gt3_@hotmail.com

Gymnopump to trening całego ciała przy akompaniamencie muzycznym. Aby skontaktować się z prowadzącym, napisz do nuno_miguel_goncalves@iol.pt Step to rodzaj intensywnego aerobiku, z mniej skomplikowaną, ale wydajną choreografią. Adres mailowy prowadzącego to tita_mota1@hotmail.com Circuit training to program ćwiczeń uwzględniający wszystkie mięśnie, bez przeciążania żadnego z nich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o circuit training lub o body building, napisz do anacruz_vdc@gotmail.com

Fitball to interesujący program ćwiczeń wraz z dużą gumową piłką gimnastyczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Fitball, napisz tita_mota1@hotmail.com

W IPB dostępne są książki w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i w innych językach w szkolnych bibliotekach. Biblioteki są otwarte od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00 i od 20:30 do 22:30 oraz w soboty od 11:00 do 13:00.

Większość sal jest wyposażonych w projektory wideo, które pozwalają studentom na prezentowanie swoich projektów.

Erasmusowe wydarzenia

Association of Support to the Foreign Student of IPB organizuje wycieczki, kolacje i imprezy dla studentow zza granicy. Aby wziac udzial w tych wydarzeniach, powienienes.

©

Erasmus em Bragança

. All rights reserved.
Design: Gawian