• portuguęs
  • english
  • polski
Erasmus

Jeśli przylatujesz samolotem
Najbliższe lotniska są w Porto, León, Vigo, Valladolid, Lizbonie i Madrycie, w takiej kolejności. Możesz sprawdzić na poniższej mapie, żeby porównać odległości tych miast w stosunku do Bragancy.


Erasmus


Jak dojechać z Bragancy do Porto

Z lotniska do centrum miasta
Po odebraniu swojego bagażu, udaj się do metra i kup w automacie bilet Z4 (kosztuje około 2€). Otrzymasz niebieską kartę "Andante", która jest wielorazowa, więc możesz ją zatrzymać, ponieważ można ją później doładować. Następnie udaj się na peron, z którego metro odjeżdża w kierunku "Estádio do Dragão". Przystanek, na którym powinieneś wysiąść nazywa się "Bolhão" i podróż metrem powinna potrwać od 30 do 45 minut.

Dworzec autobusowy
Istnieją dwie firmy zajmujące się przewozami autobusowymi, w tym do Bragancy: Rede Expressos i Rodonorte. Ceny biletów w obu są podobne, więc wybór zależy od rozkładu jazdy, który możesz skonsultować na www.rede-expressos.pt i www.rodonorte.pt. Gdy zdecydujesz, którym autobusem chcesz pojechać, na poniższej mapie

Erasmus

możesz zobaczyć gdzie znajdują się dworce autobusowe. Jeśli masz międzynarodową kartę studenta, otrzymasz zniżkę przy zakupie biletu.

W Bragancie
Autobusy zatrzymują się w Bragancie w dwóch miejscach, na przystanku autobusowym niedaleko stołówki oraz na dworcu autobusowym w centrum miasta. Czasem, jeśli żaden z pasażerów nie poprosi o zatrzymanie się na pierwszym przystanku, autobus jedzie bezpośrednio na dworzec. Zobacz mapę miasta, aby zlokalizować oba przystanki. (Map of Bragança) Jeśli przyjeżdzasz samochodem Zobacz mapę:

Erasmus

na której zaznaczone są drogi z Lizbony, Porto, León, Valladolid, Pamplona, Madrytu, La Rioja, Almería, Ciudad Rodrigo i Salamanca. Jeśli szukasz dojazdu z innych miast lub chcesz zaplanować swoją podróż, polecamy www.viamichelin.com, www.uk.map24.com i maps.google.com.

Jeśli przyjeżdżasz innym środkiem transportu
W razie gdyby powyżej podane informacje nie były wystarczające, skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej. danielaranjeira@gmail.com.

©

Erasmus em Bragança

. All rights reserved.
Design: Gawian