• portuguęs
  • english
  • polski

Erasmus

Studenci, którzy wybierają się do Bragancy powinni uprzednio poinformować o swoim przyjeździe Biuro Stosunków Międzynarodowych. Polytechnic Institute of Bragança nie ma możliwosci zaoferowania zakawaterowania w akademikach studentom zagranicznym, jednak uczelnia zobowiazuje się do udzielenia niezbędnej pomocy w znalezieniu mieszkania.

Większość studentów zza granicy znajduje zakawaterowanie przed przyjazdem do Bragancy, poprzez stowarzyszenie Association of Support to the International Student, z którym można się skontaktować poprzez email ipb.aaae@gmail.com lub bezpośrednio do Vitora lub Abílio poprzez email abillyo@gmail.com.

Koszty utrzymania w Bragancie są niższe niż średnia krajowa. Średnie miesięczne koszty utrzymania się wynoszą około 300 €, gdzie mniej więcej połowa tej kwoty jest przeznaczona na zakwaterowanie i rachunki. Większość mieszkań nie jest wyposażona w centralne ogrzewanie, w związku z tym na miejscu warto zaopatrzyć się w grzejnik elektryczny. Niektóre mieszkania są wyposażone w centralne gazowe ogrzewanie, jednak używanie tego ogrzewania może okazać się dość drogie (gaz jest w Portugalii znacznie droższy niż w Polsce), w związku z czym należy go używać rozważnie i nie zostawiać włączonego przez wiele godzin.

Zakwaterowanie tymczasowe (kilkudniowe) oferowane jest w Hostelu o nazwie Pousada da Juventude de Bragança:
Pousada da Juventude de Bragança
Forte S. João de Deus
5300-262 Bragança, Portugal
Aby zarezerować miejsce w Hostelu, proszę zadzwonić pod numer (+351) 707 203 030 lub poprzez strone internetową www.pousadasjuventude.pt.

©

Erasmus em Bragança

. All rights reserved.
Design: Gawian